Жаратылыстану 63-64- сабақ
Білім беру ұйымының
атауы
Пәні:
Бөлім:
Педагогтің аты-жөні:
Күні:
Сынып: 4 « »
Сабақтың тақырыбы:
Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты:
Жаратылыстану
4.3 Кеңістік және уақыт
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
№63 Кері итеруші күш деген не?
4.5.1.1 Архимед күшін сипаттау және оның білінуіне мысал келтіру;
4.5.1.2 судағы әр түрлі денелерге әсер ететін Архимед күшін бақылау және болжау
4.1.2.2 алынған нәтижені білім алушы таңдаған формада ұсыну
Сабақтың мақсаты:
-Архимед күшін сипаттау және оның білінуіне мысал келтіреді;
-судағы әр түрлі денелерге әсер ететін Архимед күшін бақылайды және болжайды;
-алынған нәтижені білім алушы таңдаған формада ұсына алады.
Сабақтың барысы
Сабақтың
Педагогтің әрекеті
Оқушының
Бағалау
Ресурстар
кезеңдері:
әрекеті
Басы
І.Ойсергек.
Өлең
10 мин
Сәттілік біздер тілейік,
жолдарын
Мен саған, сен маған
айтқыза
Күндей күліп жүрейік,
отырып,
Мадақтау
Слайд 1
Күннің нұрын төгейік,
психологиялық
Мен саған, сен маған
ахуал тудырту.
ІІ. Ой қозғау
Сабақтың
Суретте көрсетілген денелерге қандай күштер әсер тақырыбы мен
етеді?
мақсатымен
Денелерге су ішінде ауырлық күші әсер ете ме?
танысады
Қандай денелер суға батады?
Неліктен кейбір денелер суға батпайды? Суретте
көрсетілген барлық денелерді стакандағы суға салу
арқылы жасаған болжамдарыңды дәлелдеңдер.
Қорытынды жасаңдар.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады.
Ортасы
Жаңа сабақ
Оқулық ,
25 мин
Кім күшті?
суреттер
Сұрақтарға
Жаздыгүні кім өзен, көл, теңізге барып көрді?
Слайд 2
жауап береді.
Дескриптор:
Кім суда жүзе алады?
-Суретте
Кім белуардан суға еніп көрді?
бейнеленген екі
Белден асатын суға кірген кезде қандай сезімде болдың?
шарды
резеңке жіп;
Суретте не бейнеленген?
салыстырады-1б
ермексаз;
Үлкен тасты кім көтереді?
-сұрақтарға жауап су құйылған
Зерттеу жұмысы
береді-1б
стақан;
«Кері итеруші күш қалай әсер етеді?».
сызғыш.
Зерттеу жұмысын бастамас бұрын сыныпты шағын
Бөлінген
топтарға бөліп аламын.
топтар зерттеу Дескриптор:
Зерттеу сұрағы:
-Резеңке жіптің
жұмыстарын
«Суға салған