Жаратылыстану 32 апта қмж Салта
Қысқа мерзімді жоспар
Білім беру ұйымының атауы
М.Исламқұлов атындағы жалпы білім беретін мектеп
Пәні:
Жаратылыстану
Бөлім:
Дені саудың жаныы сау. Табиғат физикасы (дыбыс)
Педагогтің аты-жөні:
Аскарова Салтанат
Күні:
10.05.24ж
Сынып:
1 «А»
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы:
31 - сабақ. Табиғи дыбыс көздері.
Оқу бағдарламасына сәйкес
1.5.3.2 дыбыстың табиғи және жасанды көздерімен танысу;
оқыту мақсаты:
Табиғи дыбыс көздерімен танысады
Сабақтың мақсаты/ Бағалау
критерийлері
Ойлау дағдыларының деңгейі
Білу және түсіну. Қолдану. Жоғарғы деңгей
Талап: табиғатты қорғайтын ұрпақ
Құндылықтар
Сабақтың барысы
Сабақтың
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
кезеңі//
уақыты
І.Ұйымдастыру кезеңі:
Сабақтың
Оқушылар сабаққа назар
Ауызша мадақтау
Ширату жаттығулары арқылы жүреді.
басы
аударады.
жүреді
«Үш шaпaлaқ» әдісін қолдaнып,
5 минут
сыныптa психологиялық aхуaл орнaту.
1/ Көңіл күйіміз кaндaй? (1 шaпaлaқ)
2/ Сaбaққa дaйынбыз бa? (2 шaпaлaқ)
3/ Сaбaқты ойдaғыдaй aяқтaймыз бa?(3 шaпaлaқ)
Дискриптор:
Тапсырманы орындайды
Өткенді
- сұрақтарға жауап
Өткенді пысықтау. «Сұрақ-жауап әдісі»әдісі
пысықтау
береді.
1.Табиғи жарық көздерін ата
5 минут
Жұлдызшамен
2.Жасанды жарық көздерін ата
бағалау
3.Қолшамды пайдаланып көрдің ба?
4.Қараңғылық керек пе?
5.Қараңғыда көздері жақсы көретін аң-құстарды ата
Дескриптор:
Сабақтың
- Дыбыстарды
Тақырыпты ашу .ФС тапсырмасы
ортасы
ажырата алады
Бұл ненің дыбысы?
5 минут
Тақырыпты ашады
Қоңырау дыбысы естіледі.
Жұмбақтың шешуін
- Бұл не балалар? -Дыбыс.
табады
- Ненің дыбысы? -Телефонның дыбысы.
Жұлдызшамен
Әртүрлі дыбыстарды естірту
бағалау