josparik.kz

Жаратылыстану 65-66- сабақ

Білім беру ұйымының атауы Пәні: Бөлім: Педагогтің аты-жөні: Күні: Сынып: 4 « » Сабақтың тақырыбы: Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: Жаратылыстану 4.3 Кеңістік және уақыт Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: №65 Архимед заңын қалай қолданады БЖБ №8 4.5.1.1 Архимед күшін сипаттау және оның білінуіне мысал келтіру; 4.5.1.2 судағы әр түрлі денелерге әсер ететін Архимед күшін бақылау және болжау 4.1.2.2 алынған нәтижені білім алушы таңдаған формада ұсыну Сабақтың мақсаты: -Архимед күшін сипаттау және оның білінуіне мысал келтіреді; -судағы әр түрлі денелерге әсер ететін Архимед күшін бақылайды және болжайды; -алынған нәтижені білім алушы таңдаған формада ұсына алады. Сабақтың барысы Сабақтың Педагогтің әрекеті Оқушының Бағалау Ресурстар кезеңдері: әрекеті Басы І.Ойсергек. Өлең 10 мин Сәттілік біздер тілейік, жолдарын Мен саған, сен маған айтқыза Күндей күліп жүрейік, отырып, Мадақтау Күннің нұрын төгейік, психологиялық Мен саған, сен маған ахуал тудырту. Неліктен? Қазір мен жасайтын екі демонстрацияны мұқият бақылап отырыңдар. Су құйылған мөлдір шыны ыдысқа екі губка саламын. Губканың бірі суға батып кетеді, бірі бетінде қалады. Неліктен? – деп сұраймын. (Ол үшін бір губканы алдын ала сулап қоямын). (Құрғақ губка су бетінде қалқиды, себебі құрғақ губкада ауа қабаттары бар. Дымқыл губка батады, себебі оның тесіктерінде болған ауаны су алдын ала ығыстырып тастады) Екінші экспериментті жасау үшін мандариннің біреуінің қабығын аршып, екіншісін қабығымен су құйылған ыдысқа саламын. Қабығы аршылған мандарин батып кетеді, ал қабығы аршылмаған мандарин су бетінде қалады. Неліктен? (Себебі қабығы бар мандариннің қабығында, қабық пен екі арасында ауа қабаты болады. Ал ауа судан жеңіл, сол себепті мандарин жүзіп жүреді. Қабығын аршығанда мандаринде ауа қабаты азаяды, сондықтан ол төмен Сабақтың батып кетеді) тақырыбы мен экспериментте қандай күштер байқалды? презентация мақсатымен Сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады. танысады Ортасы Жаңа сабақ Суретте құтқару 25 мин