ҚМЖ ЖАРАТЫЛЫСТАНУ МАМЫР
Бөлім
«Табиғат физикасы»
Пәні:
Жаратылыстану
Күні:
Педагогтің
аты-жөні:
Сынып: 3 «»
Сабақтың
тақырыбы
Оқу
бағдарламасын
а сәйкес оқыту
мақсаттары
Сабақтың
мақсаты
Құндылық
Қатысқандар саны:
Электр тогын қайдан алады?
3.5.5.1 - электр энергиясы көздерін анықтау;
3.1.1.1 - маңызды ғылыми жаңалықтар мен олардың адамның күнделікті өміріне әсері
туралы әңгімелеу
Электрленудің не екенін анықтайды
Электр энергиясының көздерін анықтайды
Табиғатқа, табиғи мұраға ұқыптылықпен қарауға және табиғи ресурстарды үнемді
әрі тиімді қолдануға тәрбиелеу және еңбекқорлыққа баулу.
Сабақ барысы
Сабақт
Педагогтің әрекеті
ың
кезеңі/
уақыты
Ұйымдастыру кезеңі:
Сабақт
ың басы Психологиялық ахуал
5 мин
орнату.
«Көңіл күй»
Үй тапсырмасын тексеру
Сабақ
тың
ортасы
11 мин
10 мин
Қатыспағандар саны:
«Ой қозғау» әдісі
Суреттерге қара.
Осы құбылыстарды бұрын
байқадың ба?
Оларды қалай атайды?
Сабақтың тақырыбы мен
мақсатын хабарлау
1-тапсырма
Ұжымдық жұмыс
«Тәжірибе алаңы» әдісі
Зертте
Денені қалай электрлендіруге
болады?
ЕББҚ
Зерттеу жасауда қолдау көрсету
Талқылау сұрақтары:
Дененің электрленуі деп қандай
құбылысты атайды?
2- тапсырма
Жеке жұмыс
«Сәйкестендір» әдісі
Суреттегі электр құралдарын
ата.
Электр құралдарын оларды
пайдалану кезеңдерімен
сәйкестендір.
ЕББҚ
Суреттегі заттарды қай жерде
қолдануға болады?
Талқылау сұрақтары:
Бұл тапсырмадан сен өзіңе
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурс
тар
Оқушылар сабаққа
назар аударады.
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
https://
www.yout
ube.com/
watch?
v=ui8J9vl
Q4wA
Оқушылар әуенмен
көңіл – күйлерін
білдіреді
Тапсырманы
тексертеді
Суретке қарап,
сұрақтарға жауап
береді
.
Зерттеу жұмысын
мұғалім нұсқауы
бойынша жасайды
Оқулық
114-бет
Дескриптор:
-заттарды
қолданып, зерттеу
жүргізеді-1б
Оқулық
114-бет
Шар
құрғақ
шүберек,
қағаз
қиындыл
ары
Дескриптор
-бірінші электр құралын
қолдану кезеңімен
сәйкестендіреді-1б
-екінші электр құралын
қолдану кезеңімен
сәйкестендіреді-1б
-үшінші электр құралын
қолдану кезеңімен
сәйкестендіреді-1б