ҚМЖ жаратылыстану қыркүйек (1)
Бөлім
Пәні:
Өзім туралы
Жаратылыстану
Күні:
Педагогтің аты-жөні:
Р.Л Сынып: 1
Сабақтың тақырыбы
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту
мақсаттары
Сабақтың мақсаты
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Зерттеу кезеңдері
1.1.1.1 қоршаған әлем құбылыстары, процестері мен нысандарын зерттеудің қажеттілігін
түсіндіру
Сабақ барысы
Сабақтың
кезеңі/уақыты
Сабақтың басы
(3 мин)
Сабақтың
ортасы
(5 мин)
7 мин
7 мин
Айналадағы құбылыстарға, нысандарға зерттеу жүргізу үшін қажет затты белгілейді
Зерттеуге қатысы бар суреттерді белгілейді
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ұйымдастыру кезеңі:
1.Сәлемдесу.
2.Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал
Қайырлы күн, күнім, далам, орманым,
Қайырлы күн, гүлім, құсым, көлдерім.
Қайырлы күн, өсімдіктер, жәндіктер
Қайырлы күн, бар тіршілік иесі!
«Миға шабуыл» әдісі
«Бақылау» сөзі қандай мағынаны
білдіреді?
- Бақылаушы қоршаған әлемді қалай
бақылайды?
- Кім бақылаушы рөлін орындай
алады?
Өмірден мысалдар келтір.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
хабарлау
Айналадағы құбылыстарға,
нысандарға зерттеу жүргізесің
Оқушылар сабаққа
назар аударады.
«Отшашу»
арқылы бір –
бірін бағалау
Сұрақтарға жауап
береді
Мысалдар келтіріп
айтады
Мадақтау
Оқулық
6- 7 бет
Табиғат
құбылыс
тарының
суреті
1-тапсырма
Ұжымдық жұмыс
«Кубизм» әдісі
1.Айналаны танып – білуге кімдердің
көмегі қажет?
2.Қоршаған әлем құбылыстарын зерттеу
қажет пе?
3.Біз зерттеуші бола аламыз ба?
4.Ол үшін бізге не қажет болады?
Дескриптор:
- сұрақты түсінеді
-сұраққа жауап береді
2- тапсырма
«Сәйкестендір» әдісі
1.Жұбын тауып сәйкестендір.
2.Зерттеуге қатысы бар суреттерді
белгіле
Дескриптор:
- заттардың жұбын тауып
1.Сұрақтарға жауап
береді
Басбармақпен
бағалау
Оқулық
6 бет
Сұрақтар
жазылған
кубик
1.Заттардың жұбын
тауып сәйкестендіреді
2. Зерттеуге қатысы бар
суреттерді белгілейді
«Комментарий»
арқылы бір-бірін
бағалау»
Таратпа
қалам
Өлеңге сәйкес қозғалыс
жаттығуларын жасайды.
Ресурстар