ҚМЖ. 5-4токс жаратылыстану
Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Экожүйе құрамбөліктері
№1-сабақ.
Бөлім:
6.4А Экология және тұрақты даму
Педагогтің аты-жөні:
Күні:
Сыныбы:
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы: Экожүйе құрамбөліктері
Оқу бағдарламасына 5.6.1.1 – экожүйенің құрамдас бөліктерін анықтау
сәйкес оқу мақсаты
Сабақтың мақсаты:
Барлық оқушылар үшін:
Білім алушылар экожүйенің кешендерін анықтауды үйренеді.
Құндылықтарға
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек
баулу:
қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық
және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарымқатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір
бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық
жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады.
Сабақтың барысы:
Сабақ
Педагогтің іс-әрекеті Оқушының ісБағалау
Ресурстар
кезеңі/Уақыты
әрекеті
Сабақтың басы (Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:
Оқулық,
Қызығушылық 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.
жұмыс
ты ояту.
2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
дәптерлері
7 мин.
Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау ДК экраны
дағдыларын
дамытуға
бағытталады,
сондай-ақ
барлық
оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі
артады.
Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады,
көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады.
Саралау: Бұл жерде саралаудың «Жіктеу» тәсілі көрінеді.
Оқушылардың оқуға деген қызығушылығын арттыру мақсатында
мүмкіндігінше оларға таңдау еркіндігі беріледі.
Жаңа сабаққа (Ұ) «Миға
1. Экожүйе қандай
Мақсаты: Жылдам
Қалыптаст
кіріспе
шабуыл»
компоненттерден
әрі функционалды
ырушы
әдісі арқылы
тұрады?
түрде сыни ойлануды бағалау: Өз
өткен
дамыту.
ойын дұрыс
тақырыппен
2. «Пайдалы» және
Тиімділігі:
мағынада
жаңа сабақты «зиянды» организм болу
оқушының танымдық білдіріп,
байланыстыр деген не? Осы түсініктер
дағдысы артады.
талқылауға
у мақсатында барлық жерде қолданыла Сонымен қатар
белсенділік
ой қозғау
ма? Барлығы үшін
оқушыға сабақтың
пен
сұрақта