ҚМЖ жаратылыстану қыркүйек
Бөлім
Өсімдіктер
Пәні:
Жаратылыстану
Күні:
Педагогтің
аты-жөні:
Сынып: 4
Сабақтың
тақырыбы
Оқу
бағдарламасы
на сәйкес
оқыту
мақсаттары
Сабақтың
мақсаты
Құндылық
1 - сабақ
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Төменгі және жоғарғы сатыдағы өсімдіктер
4.1.1.1 Зерттеудің өзекті бағытын өз пайымдауы негізінде анықтау
4.2.1.5 төменгі және жоғарғы сатыдағы өсімдіктерді ажырату;
Өсімдіктердің қандай топтарға бөлінетінін білу
Төменгі және жоғарғы сатыдағы өсімдіктерді ажырату
«Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік» айы
«Білім - қымбат қазына, қанағат тұтпа азына»
Сабақ барысы
Сабақт
Педагогтің әрекеті
ың
кезеңі/
уақыты
Ұйымдастыру кезеңі:
Сабақт
ың басы Психологиялық ахуал
5 мин
орнату.
«Қал қалай?» ойыны
«Ой қозғау» әдісі
Өсімдік мүшелерін еске
түсір.
Олардың әрқайсысы
қандай қызмет атқарады?
Мүшелері болмайтын
өсімдік болуы мүмкін
бе?
Сабақтың тақырыбы
мен мақсатын хабарлау
Сабақ
1-тапсырма
тың
Ұжымдық жұмыс
ортасы
«Саған сұрақ» әдісі
10 мин
Фотосуретке қара.
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурс
тар
Оқушылар сабаққа
назар аударады.
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
Оқулық
10-бет
Дескриптор:
- төменгі сатыдағы
Оқулық
10 – бет
Сұрақтарға жауап береді
Сұрақтарға жауап береді
өсімдіктерді
анықтайды(1б)
- жоғарғы сатыдағы
өсімдіктерді
анықтайды(1б)
-өсімдіктерді
топтастыру себебін
айтады(1б)
-қорытынды
жасайды(1б)
Төменгі сатыдағы
өсімдіктерге нелер
жатады?
Жоғарғы сатыдағы
өсімдіктерге ше?
Өсімдіктерді неге
бұлай топтастырады?
ЕББҚ
Тапсырманы орындауда
қолдау көрсету
Талқылау сұрақтары:
10 мин
Өсімдіктерді неге
бұлай топтастырады?
2- тапсырма
Жеке жұмыс
«Мен зерттеушімін»
әдісі
Суретте берілген
өсімдіктердің қандай
мүшелері жетілген?
Сұраққа жауап береді
Суретте берілген
өсімдікті сипаттайды
ЕББҚ
Дескриптор:
-сұрақтарға жауап береді
«Комментарий» арқылы
Жұлдызшалар
Дескриптор:
- берілген өсімдіктердің
қандай мүшелері
жетілгенін
анықтайды(1б)
-мүшелерінің қызметін
айтады(1б)
Оқулық
10 –бет