Жаратылыстану 10-сабақ IV тоқсан
№ орта мектеп МКМ
(білім беру ұйымының атауы)
Бөлім:
Педагогтің Т.А.Ә.
Күні:
Сынып:
Сабақтың тақырыбы
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне Жаратылыстану пәніне арналған сабақ жоспары немесе
қысқа мерзімді жоспар
« Күш және қозғалыс»
Қатыспағандар саны:
10-сабақ. «Архимед заңы қалай ашылды?»
( Жаратылыстану 2-бөлім. Оқулық 70-71 бет «Назарбаев зияткерлік мектептері ДББҰ» 2019)
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту
4.5.1.1 Архимед күшін сипаттау және оның білінуіне мысал келтіру;
4.5.1.2 судағы әр түрлі денелерге әсер ететін Архимед күшін бақылау және болжау.
мақсаттары
Сабақтың мақсаты
Архимед туралы аңызбен танысады;
Судағы дененің суды ығыстыратынын біледі
Құндылық
Жасампаздық және жаңашылдық: Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжіриб
бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы
Сабақтың барысы
Сабақтың
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
кезеңіуақыт
Сабақтың 1. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Оқушылар бір-біріне
Керемет!
басы
«Кубизм» әдісі арқылы амандас.
жағымды көңіл-күй
1 минут
сыйлайды.
Қызығушылы
қты ояту
Қатысушылар саны:
Алдыңғы білімді тексеру.
7 минут
Ой қозғау
Егер ернеуіне дейін су толтырылған ыдысқа
кез келген денені,мысалы өшіргішті салса,не
байқаймыз?
Сандық ресурсты қолдана
отырып, өткен тақырыпты
пысықтайды.
Зерттеу жұмысын жасап,
көз жеткізеді.
-Бұдан қандай қорытынды жасауға болады?
Сабақтың тақырыбы мен
ҚБ:Мұғалімнің ауызша
бағалау үздіксіз жүріп
отырады.
https://wordwall.n
resource/6775922