4 тоқсан Д тарих 10-сынып (1) (1)
Бөлім:
Педагогтің аты-жөні:
Күні:
Сынып: 10
Сабақтың тақырыбы:
ІҮ тоқсан
Дүние жүзі тарихы. 10 – сынып
4-бөлім. Мәдениеттіңдамуы
4.1. бөлімшеАдамзаттың мәдени мұрасын сақтап қалу жолдары
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Адамзаттың тарихи-мәдени мұрасын сақтап қалудағы
ЮНЕСКО-ның қызметі
Оқу бағдарламасына сәйкес
10.4.1.1 ЮНЕСКО қызметін мысалға ала отырып тарихи-мәдени
оқыту мақсаты:
мұраны сақтау жолдарын түсіндіру;
10.4.1.2 -ЮНЕСКО-ның Әлемдік мұра нысандар тізімі
ескерткіштерінің мысалында тарихи-мәдени мұраның
маңыздылығын анықтау
Сабақтың мақсаты
ЮНЕСКО қызметінің үлгісінде тарихи-мәдени мұраны сақтаудың
жолдарын түсіндіру;
Құндылықтар
Қазақстан мүддесіне қызмет етуге ұмтылу
Сабақтың барысы
Сабақтың
Педагогтің әрекеті
Оқушының
Бағалау
Ресурст
кезеңі//уақ
әрекеті
ар
ыты
Ұйымдасты Сәлемдесу.
Оқушылар
ҚБ
Мұғалім Мұғалім
ру
Оқушыларды
түгелдеу.Сабаққа бейне бойынша оқушылар
презента
Өзін-өзі
назарларын
аудару
Оқушылардың өз жауаптарын жауабын
циясы
тексеру
сабаққа дайындығын тексеру.
ұсынады
мұқият тыңдап
Ой шақыру:
ЕББҚ
кері байланыс
ЮНЕСКО –ның құрулу тарихын бейне
оқушыны өзін
беріп отырады
көрсетілмес
сыныптан
Өткен
-авторлар бізге не айтқысы келеді және
шеттетілгендей
білімді еске бізге нені көрсетті?
сезінбеуі үшін
түсіру
-Бұл бейнеден сіз не үйрендіңіз?
мұғалімнің
- Сізді не нәрсе таң қалдырды?
үстеліне
Көргендеріңізден кейін қандай көңіл –
жақын, мінезкүйде болдыңыз? – деген сұрақтарды
құлқы жайлы
қойыңыз.
балалардың
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және
тобына
мақсатымен таныстыру.
орналастыру.
Жаңа білім
Мұғалім ЮНЕСКО-ның Бүкіләлемдік
Мәтінмен
ҚБ
Мұғалім
https://
Мұражайына қандай оқушылар
жұмыс
оқушылар
www.you
қатысқанын түсіндіреді және көрсетіп
жауабын
отырады, слайдты қарап, тыңдайды және Оқушылар
мұқият тыңдап tube.com/
ЮНЕСКО-ның
слайдтан мәтінді бір уақытта жазады кері байланыс watch?
Бүкіләлемдік
қысқаша құрылым, маңызды ақпарат
беріп отырады v=8cwZ
Мұражайына
wPAXya
(визуальды дағдылар, тыңдау, жазу, оқу
сипатама
Дескриптор:
A
және сөйлеу да