4 тоқсан Қ тарих 11-сынып (1) (1)
Құрметті әріптес 2023-2024 оқу жылына дейін аман-есен болайық!
Қазақстан тарихы 11-сынып
Бөлім:
Педагогтің аты-жөні:
Күні:
Сынып: 11
Сабақтың тақырыбы:
Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты:
Сабақтың мақсаты
Құндылықтар
Білім мен ғылымныңдамуы
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
ОртағасырлықҚазақстандағығылымныңдамуы
11.4.1.1 әртүрлі тарихи кезеңдердегі ғылымның жетістіктерін
анықтау;
тарихи кезеңдердегі ғылымның жетістіктерін анықтап, ғылымның
дамуына Қазақстан ортағасырлық ғалымдардың қосқан үлесін
талдау
Сөзіне берік,ісіне адал болу
Сабақтың барысы
Сабақтың
Педагогтің әрекеті
кезеңі//уақ
ыты
Ұйымдасты Ой салу
ру
Оқушыларға көне түркі жазбаларының
Өзін-өзі
(Күлтегін және Талас жазбалары) суретін
тексеру
көрсетіп, төмендегідей сұрақтар беріледі.
Осы сұрақтардың төңірегінде сыныптық
талқылау ұйымдастыруға болады.
Өткен
білімді еске
түсіру
Жаңа білім
Бұл не?
Сендерге қандай ой келді?
Мұндағы тастағы жазулар қандай
ақпарат береді?
Оқушылардың ой-пікірлерін тыңдағаннан
соң, оқушыларға сабақтың тақырыбы,
оқу мақсаты және бағалау
критерийлерімен таныстырылады
Зерттеу сұрақтары:
Ортағасырлық Қазақстандағы
ғылымның қандай ерекшелігі бар?
Ежелгі түркі жазулары
ғылымның дамуына қаншалықты үлес
қосқан?
Оқушылар берілген тапсырманың кезкелген біреуін таңдап, жеке орындайды.
Мәтін мазмұнына байланысты
мәтінді абзацтарға бөл, әрқайсысына атау
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурст
ар
Оқушылар
көне түркі
жазбаларының
суреттері
бойынша өз
жауаптарын
ұсынады
ЕББҚ
оқушыны өзін
сыныптан
шеттетілгендей
сезінбеуі үшін
мұғалімнің
үстеліне
жақын, мінезқұлқы жайлы
балалардың
тобына
орналастыру.
ҚБ Мұғалім
оқушылар
жауабын
мұқият тыңдап
кері байланыс
беріп отырады
көне
түркі
жазбалар
ының
суреттері
Мұғалім
презента
циясы
ҚБ Мұғалім
оқушылар
жауабын
мұқият тыңдап
кері байланыс
беріп отырады
Тагнымд
ық
ақпаратт
ық
мәтіндер
Оқушылар
-Көне түркі
жазбаларына
бірнеше дәлел
келтіреді;
-Көне түркі
жазбаларының
бір-бірінен
ерекшелігін
сипаттайды;
Дескрипторла
ры:
-Көне түркі