3кл тәрбие ҚМЖ
(сабақтың тақырыбы)
Бөлім:
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Күні:
Сынып: 3 сынып
Тәрбие тақырыбы
Құндылықты дарыту
Қауіпсіздік сабағы
Мақсаты
04.11.2024
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
«Оян, ар мен адалдық»
Балаларды адалдыққа, шыншыл болуға, жауапкершілікке
тәрбиелеу;
Адалдық, шындық туралы түсініктерін кеңейту;
Оқушылардың бойына ізгі қасиеттерді дарыту.
«Әлеуметтік желідегі қауіпті ойындар»
балаларға ғаламтордан қауіпсіз ойындарды таңдауды үйрету.
Сабақтың барысы:
Сабақтың
кезені/ уақыт
Сабақтың
басы
Педагогтың әрекеті
Шаттық
шеңбері
Оқушылардың
сабаққа
қызығушылығы мен көңіл
күйлерін көтеру және олардың мақсатміндеттерін
ұғындыру
мақсатында
С.Сейітовтің «Шындық шырайы» өлеңін
бірге оқып түсіндіру.
Мәтінмен
жұмыс
Сабақты
З.Шашкиннің «Темірқазық» әңгімесімен
жалғастыру.
Әңгімелесу
Сіздің адалдыққа деген сеніміңіз
қандай?
«Адалдық-адамдық белгісі» дегенді
қалай түсінесіздер?
Неліктен
адалдық
«кеңпейілділік,ақкөңілділік,шыншыл
дық»ұғымдарымен қатар жүреді?
Адалдық қандай әрекеттен қандай
жағдайда көрінеді?
Тапсырма
Оқулықта берілген
мәтінді оқу және жүйелеп айтып беру.
Тыныштық сәті
Баланың
жүрек
соғу ырғағы мен тыныс алуын реттеу үшін
«Тыныштық сәті» әдіс-тәсілін қолдану.
Дәйексөз
«Адалдық-ардың ісі» деген
халық
мақалын
түсіндіру
арқылы
оқушылар жаңа ақпараттан пайымдаған ой
пікірлерін жалғастырып,ары таза адал
адам мәнді өмір сүретінін тусіндіру
мақсатын жүзеге асырады.
Жаңа ақпарат
Ары таза адал адам
мінді
өмір
сүреді.Оның
ішінде
Отанына,отбасына,қоғамға
адалдық
адамның өзіне,өзгеге,болашаққа деген
сенімен арттыра түседі.
Оқушының әрекеті
Дәйексөз.
«Адалдық деген
ашық , шыншыл
қарым-қатынас»
деген
А.Макаренконың
сөзін түсіндіру
арқылы оқушылар
жағдаяттан
пайымдаған ой
пікірлерін түйіндеу.
Жағдаяттарды
талдау. Бұл
тапсырма жоғарыда
айтылған ойларды
тереңдете түседі.
Оның ерекшелігі –
өзгенің сенімін
ақтау,адамның
жауапкершілікті
сезінуін
қалыптастыру болып
табылады. Осыған
байланысты
тапсырманы
орындау
оқушылардың тұлға
ретінде
қалыптасуына