11сын алг 1 токсан Меруерт
Пән: Алгебра
Қысқа мерзімді жоспар №1-сабак
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
10-сыныптағы алгебра және анализ
бастамалары курсын қайталау
Педагогтің аты-жөні:
Күні:
Сыныбы: 11
Сабақтың тақырыбы:
Мектеп:
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаты
10.3.1.9 - функция туындысының анықтамасын білу білу және анықтама бойынша функцияның туындысын табу;
10.3.1.14 - күрделі функцияның анықтамасын білу және оның туындысын табу;
10.3.1.13 – тригонометриялықфункциялардың туындыларын табу;
- функция туындысының анықтамасын біледі және анықтама бойынша функцияның туындысын табады;
- күрделі функцияның анықтамасын біледі және оның туындысын табады;
Сабақтың мақсаты:
Умбетова Меруерт
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
10-сыныптағы алгебра және анализ бастамалары курсын қайталау Функцияның туындысы
– тригонометриялықфункциялардың туындыларын табады;
Сабақтың барысы:
Сабақ
Педагогтің әрекеті
кезеңі/Уа
қыты
Сабақтың
- Сәлемдесу
басы
- Сабақтың мақсатымен таныстырады;
5мин
- Үй тапсырмасын тексереді
Сабақтың Функция үш тәсілмен берілуі мүмкін:
ортасы
аналитикалық; графиктік; кестелік; 1)Егер
функция аналитикалық тәсілмен берілсе, онда
тәуелді айнымалы(функция) мен тәуелсіз
айнымалының (аргументтің) арасындағы
тәуелділік формулалар арқылы өрнектеледі.
3 х+1 8
= .
9 ;
Мысалы, 45
2х
5
= .
36
6
т.с.с.
Егер функцяның графигі салынып көрсетілген
болса, онда бұл функцяны графиктік тәсілмен
берілген деп есептейміз.Функияның графиктік
тәсілмен берілуін көрнекілік үшін немесе
фукцияны аналитикалық жолмен анықтау
Оқушының іс-әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сәлемдеседі;
Үй тапсырмасын тексертеді
Үй тапсырмасын
тексеруде
оқушылар бірінбірі тексертеді
Мұғалім
ұйымдастыру
кезеңінде
белсенділік
танытқан
оқушыларды
«Мадақтау сөз»
әдісіарқылы
бағалайды:
«Жарайсың!
Жақсы! Өте
жақсы! Талпын!»
Тақта
Дәптер
Қайталау сұрақтары
y=cosx туындысы неге тең?
x² туындысы неге тең?
Кері тригонометриялық функцияларды ата.
Тригонометриялық функцияларды ата.
y=sіnx функциясының анықталу облысын айтып бер.
y=tgx фун