9сын алг 1 ток-1
Пән: Алгебра
Қысқа мерзімді жоспар №1-сабак
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
Тригонометрия элементтері
Педагогтің аты-жөні:
Күні:
Сыныбы: 9
Сабақтың тақырыбы:
Мектеп:
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаты
8.2.2.3квадрат теңдеулерді шешеді;
8.2.2.4Виет теоремасын қолданады;
8.5.2.1 квадрат теңдеулердің қөмегімен мәтіндік есептерді шешеді;
8.2.2.6 бөлшек-рационал теңдеулерді шешеді
Квадрат және квадрат теңдеуге келтірілетін теңдеулерді шешу
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
8 - сыныптағы алгебра курсын қайталау Практикум сабағы
Сабақтың мақсаты:
Сабақтың барысы:
Сабақ
кезеңі/Уақыт
ы
Сабақтың
басы
Сабақтың
ортасы
Педагогтің іс-әрекеті
Ұйымдастыру:
Оқушының іс-әрекеті
3.Оқушылармен
«Идеялар қоржыны»
атты әдісті қолданып
бүгінгі қарастырылатын
оқу мақсатына тиісті
анықтама, термин, ереже
тағы басқа білетіндерін
парақшаға жазып
қоржынға салу сұралады
(парақшаға оқушы атыжөні жазылады). Мұғалім
бір-бірден парақшаны ала
отырып есімі жазылмаған
оқушыдан алынған
парақшадағы
тұжырымдамаға толық
сипаттама беруін сұрайды.
Білу және түсіну
Қолдану. Жұптық жұмыс
Оқушыларды
үстел
үстінен Тапсырма
1.
2
парақшаны таңдауды сұраймын.
х −9 х−17=0
Тандалған парақшадағы квадрат
х
х
теңдеудің түрін ескере отырып теңдеуінің 1 және 2
болсын.
сыныптағы
оұушыларды түбірлері
түбірлерін
жұптастырамын (келтірлген және Теңдеудің
2
2
х 1+ х 2
келтірілмеген квадрат теңдеуі бар таппай-ақ,.
екі оқушы бәр жұп болып өрнегінің мәнін табыңыз.
отырады).
Бос
орындарды Оқушылар есептің мәтіні
толтырыңыз.
бойынша математикалық
№
Теңдеулер
Дискриминантты
модельзерттеу
құрастыруы,
2
x −5 x +9=0
1
теңдеуді шешуі және
x 2−7 x +9=0
2
жауабын есептің шартына
−3 x2 + x+ 3=0
3
сәйкес жазуы қажет.
2
x
−8
x
+16=0
4
Тапсырма 2. Жас инженер
14 x 2 +13 x−15=0
5
Арман Ермеков «Жас
-1.
Сыныпты ұйымдастыру
Оқушылармен сәлемдесу. Сынып
тазалығына
назар
аудару.
Оқушылардың
сабаққа
дайындығын тексеру.
2. Сабақтың мақсаты мен
жетістік
критерийлерін
оқушылармен бірге талқылау.
Бағалау
Ресурстар
Мұғалім
ұйымдастыру