5сын Меруерт 4 ток
Чаттарга таратпауларынызды сураймын
Қысқамерзімді жоспар
№1-сабақ
Сабақтың тақырыбы: Пайыз
Бөлім:
Пайыз
Педагогтің аты-жөні:
Күні:
Сыныбы: 5
Сабақтың тақырыбы:
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқу мақсаты:
Сабақтың мақсаты:
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Пайыз
5.1.1.16 пайыз ұғымын меңгеру;
5.1.2.33 бөлшекті пайызға және пайызды бөлшекке айналдыру.
Барлық оқушылар үшін:
Білім алушылар жаңа сабақ бойынша пайыз ұғымын меңгереді.
Көпшілік оқушылар үшін:
Білім алушылар санның пайызын және пайызы бойынша санды табуға берілген есептермен танысады.
Кейбір оқушылар үшін:
Білім алушылар санның пайызын табуға берілген есептерді сипаттап бере алады.
Сабақтың барысы:
Сабақ
Педагогтің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
кезеңі/Уақыт
ы
Сабақтың
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:
1.Оқушылар мұғаліммен амандасады.
басы
1.Оқушылар- мен амандасу, түгендеу.
2. Сабаққа дайындалады.
Қызығушыл 2.шаттық шеңбері арқылы Ынтымақ-тастық
ықты ояту.
атмосферасын қалыптастыру
7 мин.
1.Мұғалім оқушыларды түгендейді.
2.Амандасадыжәне тілектерін білдіреді.
3. Бағалау парақтарын таратып береді
Жаңа
сабаққа
кіріспе
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен
тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру
мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық
талқылау. Оқушыларға жалпылама
төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері
беріледі.
Сұрақтар:
1) жиындарға мысалдар келтір
2) ішкі жиын деген не?
3) Жиындардың бірігу ,қиылысу
белгілерін крсет
1. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық
талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға
сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады.
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни
ойлануды дамыту.
Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады.
Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен
байланысын көрсетеді және сабақтың тақырыбы мен
мақсатын анықтауға мүмкіндік береді.
Бағалау
Ресурстар
Оқушылардың
белсенділігі үшін
«Жарайсың!»,
«Керемет!» деген
сақтау сөздерімен
бағалайды.
Оқулық,
жұмыс дәптері
Кітап, дәптер,
қалам суреттері
бейнеленген
қима қағаздар
топтамасы
ДК экраны
Дескриптор:
1. Әр оқушы өз
ой