Жаратылыстану-математика бағытында жалпы білім беретін мектептің 10-сыныбына арналған «Информатика» оқулығының мазмұны негізінде дайындалған

ҚЫСҚАМЕРЗІМДІ  ЖОСПАР

 

Ұзақмерзімдіжоспардыңтарауы:                    Мектеп:

Компьютерлік желілер мен ақпараттық қауіпсіздік

 

Күні:                                                      Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:   10                                           Қатысқандар:                            Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы § 1.1 КОМПЬЮТЕРЛІК ЖЕЛІЛЕРДІҢ ЖҰМЫС ІСТЕУ ҚАҒИДАЛАРЫ
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу программасына

сілтеме)

10.6.1.1 Желілік компоненттердің мақсатын сипаттау (тораптар, маршрутизаторлар, коммутаторлар)
Сабақтың мақсаты Барлық оқушы:  Компьютерлік желілердің қызметінбіледі

Көпшілік оқушы:  Компьютерлік желі түрлерінанықтайды

Кейбір оқушы: Компьютерлік желілердің жағымды және жағымсыз жақтарын салыстырады

Ойлау дағдылары Білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау
Бағалау критерийі Компьютерлік желілердің қызметін біледі. Компьютерлік желі түрлерін анықтайды.

Компьютерлік желілердің жағымды және жағымсыз жақтарын салыстырады.

Тілдік мақсаттар Пәндік лексика және терминология:

Желі-сеть- network, сервер-сервер-server, тұтынушы-клиент-customer

Диалог /жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы

Компьютерлік желі дегеніміз – … Компьютерлік желі түрлерін жазыңдар

Құндылықтарға

баулу

Топта бірлесіп жұмыс істеу, топ ережесіне бағыну, бір-бірінің пікірін тыңдау
Пәнаралық байланыс Ағылшын, орыс тілдерінде сөздер қолданылады
Алдыңғы білім Web-программалау
Сабақтың барысы
Сабақтың жоспарланған

кезеңдері

Уақыт Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері Ресурстар
Сабақтың басы 3мин

 

 

 

 

 

5мин

Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу

Шаттық шеңбері: Оқушылар тілек айтады. Бірінші оқушы бір тілек айтады, қандай әріптен аяқталса, келесі оқушы сол әріптен басталатын тілек айтады. Топқа біріктіру: «Сандар» әдісі

Оқушылар үшке дейін санау арқылы топтарға бірігеді.

 

Өткен сабақты пысықтау: «Сұхбат алу»

Ортаға үш оқушы шақырылады. Екі оқушы бір- бірімен өтілген тақырыптар бойынша сұхбат құрады.

 

 

Сандар

 

Үшінші оқушы түсінгенін әңгімелейді. Оқушылардың іс-әрекеттерін ауызша мадақтау,

ынталандыру.

Сабақтың ортасы 3мин

 

 

 

5мин

 

 

 

 

 

 

 

5мин

 

 

 

 

 

 

 

7мин

 

 

 

 

 

7 мин

«Миға шабуыл» әдісі

—          Бүгінгі таңда қоғамдағы әлеуметтікөзгерістерге желі технологиясының ықпалықандай?

—          Қандай желі түрлеріментаныссың?

 

«Джигсо» әдісі

Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін ортада талқылайды. Мұғалім білімдерін толықтырады.

Ауызша мадақтау, ынталандыру

 

1-тапсырма.

«Құрылысшы» ойыны

Тақырып бойынша мәтін қиындыларыберіледі. Оқушылар берілген мәтіннің қиындыларын құрастырады.

Дескриптор:

Компьютерлік желілердің қызметін біледі.

Фигуралар арқылы бағалау

 

2-тапсырма.

—   Біздің еліміздегі әлеуметтік желілердің даму барысына талдау жасаңдар? Мысалкелтіріңдер. Дескриптор:

Компьютерлік желі түрлерін анықтайды.

Фигуралар арқылы бағалау

 

3-тапсырма.

—          Компьютерлік желінің жағымды жақтарымен пайдасынбағала.

—          Компьютерлік желінің жағымсыз тұстарымен зиянды жақтарынбағала.

—          Екі жағдайды бағалау барысындадәлелді мысалдаркелтіріңдер.

Дескриптор:

Компьютерлік желілердің жағымды және жағымсыз жақтарын салыстырады.

Оқушылардың жұмыстарын топ басшылары шәкіл

арқылы бағалайды. «Сызғыш» әдісі. Сызғыштың шәкіл бөліктеріне оқушылардың аттарын жазады.

 

 

 

 

Оқулық

 

 

 

 

Bilimland.kz

Сабақтың соңы 3мин

 

 

2мин

Тест тапсырмасы

Өздерін бағалайды

 

Кері байланыс: «Мұғалімге хат» әдісі Оқушылар сабақ туралы түсінгендерін және сұрақтарын қағазға жазып қалдырады.

А4 парағы

 

Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай

тапсырма бересіз?

Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? Денсаулық және қауіпсіздік техникасын

сақтау

Бірлескен жұмыс, жеке жұмыс

арқылы сабақты меңгерту. Шаттық шеңбері, «Сандар» – топқа біріктіру, «Сұхбат алу» әдісі бойынша өткен тақырыпты пысықтау, Миға шабуыл әдісі, «Джигсо»,

«Құрылысшы» ойыны, деңгейлік тапсырмалар, «Тест» әдісі, кері байланыс орнату:

«Мұғалімге хат»

Шәкіл бойынша «Сызғыш» әдісін қолдану, ауызша,

жазбаша түрде қалыптастырушы бағалауды іске асыру.

Компьютермен

жұмыс кезіндегі қауіпсіздік ережелерін еске түсіру

Жалпы бағалау

Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1.

2.

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1.

2.

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері\ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?

Ұзақмерзімдіжоспардыңтарауы:                    Мектеп:

Компьютерлік желілер мен ақпараттық қауіпсіздік

 

Күні:                                                         Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:   10                                              Қатысқандар:                            Қатыспағандар:

Сабақтың

тақырыбы

§ 1.2 ЖЕЛІ. ЖЕЛІЛІК КОМПОНЕНТТЕР
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу программасына

сілтеме)

10.6.1.1 Желілік компоненттердің мақсатын сипаттау (тораптар,

маршрутизаторлар, коммутаторлар)

Сабақтың мақсаты Барлық оқушы: Желінің жұмыс істеу шарттары туралы біледі

Көпшілік оқушы: Бағдарлауыш пен коммутатордың ұқсастығы мен айырмашылығын салыстырады

Кейбір оқушы: Компьютерлік желінің маңыздылығын бағалап, тұжырым жасайды

Ойлау дағдылары Білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау, бағалау
Бағалау критерийі Желінің жұмыс істеу шарттары туралы біледі.

Бағдарлауыш пен коммутатордың ұқсастығы мен айырмашылығын салыстырады.

Компьютерлік желінің маңыздылығын бағалап, тұжырым жасайды.

Тілдік мақсаттар Пәндік лексика және терминология:

желі-сеть-network, маршрутизатор-router, модем-modem, коммутатор- switch

Диалог /жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы

 

Желінің қатынастық жабдықтарына (тораптарына) жататын құрылғыларды

жазыңдар.

Құндылықтарға

баулу

Топта бірлесіп жұмыс істеу, топ ережесіне бағыну, бір-бірінің пікірін тыңдау
Пәнаралық

байланыс

Ағылшын, орыс тілдерінде сөздер қолданылады
Алдыңғы білім Компьютерлік желілерді ұйымдастыру
Сабақтың барысы
Сабақтың жоспарланған

кезеңдері

Уақыт Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері Ресурстар
Сабақтың басы 3  мин

 

 

 

 

4  мин

Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу

Шаттық шеңбері: Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сабаққа көңілді қатысады.

Топқа біріктіру: «Жеті жұрттың тілін біл» үш елдің жалаулары арқылы топтарға бірігеді.

 

Өткен сабақты пысықтау: «Фишбоун» әдісі Оқушылар плакатқа балық қаңқасының суретін салады. Жоғарғы қабырғаларына өткен тақырыпқа байланысты сұрақтар жазады. Келесі топ төменгі қабырғаларына жауаптарын жазады.

Фигуралар арқылы бағалау

 

 

Жалаушалар Плакат, маркер

Сабақтың ортасы 3 мин

 

 

 

 

5  мин

 

 

 

 

6  мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7  мин

«Миға шабуыл» әдісі

—          Бүгінгі таңда компьютер техникасыныңдамуында желінің рөліқандай?

—          Желінің қандай түрлеріментаныссың?

—          Қандай желілерде   жұмысістейсіңдер?

 

«Көршіңе әңгімелеп бер» әдісі

Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін қасындағы досына әңгімелеп береді. Мұғалім оқушылардың білімін толықтырады.

Ауызша мадақтау, ынталандыру

 

1-тапсырма.

Кестемен жұмыс

 

 

 

 

 

 

Оқулық

 

 

 

 

 

А4 парағы, жұмысдәптері

 

 

 

 

 

 

А4 парағы, жұмысдәптері

Желілік түйін Бағдарлауыш Модем Коммутатор
Дескриптор:

Желілік жұмыс істеу шарттарын анықтайды.

Фигуралар арқылы бағалау

 

2-тапсырма.

—     Бағдарлауыш пен коммутатордың ұқсастығы мен айырмашылықтарын салыстырып,талдаңдар.

Дескриптор:

Бағдарлауыш пен коммутатордың ұқсастықтары мен

 

 

 

7 мин

айырмашылығын салыстырады.

Фигуралар арқылы бағалау

 

3-тапсырма.

— «Біздің өмірімізде интернет желісінің алатын орны» тақырыбында эссе жазыңдар. Эссені жазу барысында интернет біздің өмірімізге енгеннен бастап не ұттық, неден ұтылдық сұрақтарына жауап беріңдер.

Дескриптор:

Компьютерлік желінің маңыздылығын бағалап, тұжырым жасайды.

 

Оқушылардың іс-әрекеттерін бағалау парағына балл қою арқылы топ басшысы бағалайды.

Аты-

жөні

1-тап-

сырма

2-тап-

сырма

3-тап-

сырма

Сабақтың соңы 3мин

 

 

2мин

Шағын тест алу

Оқушылар тест сұрақтарына жауап береді.

Өздерін бағалайды

 

Кері байланыс: «Блоб ағашы» әдісі

Оқушылар сабақтан алған әсерін ағашқа өрмелеген маймылдарды бояу арқылы көрсетеді.

Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда

қабілетті оқушыларға қандай тапсырма бересіз?

Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? Денсаулық және қауіпсіздік техникасын

сақтау

Бірлескен жұмыс, жеке жұмыс арқылы сабақтымеңгерту.

Шаттық шеңбері, «Жеті жұрттың тілін біл» топқа біріктіру, «Фишбоун» әдісі бойынша өткен тақырыпты пысықтау, «Миғашабуыл,

«Көршіңе әңгімелеп бер», деңгейлік тапсырмалар, «Тест» әдісі, кері байланыс жасату:

«Блоб ағашы»

Бағалау парағы, ауызша, жазбаша түрде қалыптастырушы бағалауды іске асыру Компьютермен жұмыс кезіндегі қауіпсіздік ережелерін еске түсіру
Жалпы бағалау

Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1.

2.

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1.

2.

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері\ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?

 

Ұзақмерзімдіжоспардыңтарауы:                                                                           Мектеп: Компьютерлік желілер мен ақпараттыққауіпсіздік

 

Күні:                                                         Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:   10                                              Қатысқандар:                            Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы § 1.3IP-АДРЕСТЕР
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу программасына

сілтеме)

10.6.1.2 IP-адрестерінің мақсатын және көрсетілуін түсіндіру
Сабақтың мақсаты Барлық оқушы: IP-адрес, хаттама ұғымдарын анықтайды

Көпшілік оқушы: Хаттамалардың түрлерін салыстырады

Кейбір оқушы: Желідегі компьютерлер санын білудің маңыздылығын тұжырымдайды

Ойлау дағдылары Білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау, бағалау
Бағалау критерийі 1.  IP-адрес пен маска ұғымынсалыстырады.

2.  Берілген сандар бойынша IP-адресті анықтайды.

3.  Берілген сандар бойынша масканыанықтайды.

Тілдік мақсаттар Пәндік лексика және терминология:

IP-адрес-IP-adress, ТСР/ІР хаттама-Protocol of the TRNC / IP, маска-маска- mask

Диалог /жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы

TCP / IP-хаттама түрлерін жазыңдар. Қолданыстағы хаттама түрлері

ІР-адрес пен маска ұғымын салыстырыңдар.

Құндылықтарға

баулу

Топта бірлесіп жұмыс істеу, топ ережесіне бағыну, бір-бірінің пікірін тыңдау
Пәнаралық байланыс Математикалық сандар, ағылшын тілінің сөздері қолданылады
Алдыңғы білім Желі. Желілік компоненттер
Сабақтың барысы
Сабақтың

жоспарланған кезеңдері

Уақыт Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері Ресурстар
Сабақтың басы 3мин

 

 

 

 

 

 

5мин

Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: «Жүректен жүрекке» Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сабаққа көңілді қатысады.

Топқа біріктіру: Әлеуметтік желілер арқылы топтарға біріктіру: «Whatsapp» «Instagram»

«Faаcebook»

 

Өткен сабақты пысықтау: «Ақпарат бөлісу» әдісі

1-оқушыда ақпараттың 50%-ы бар. 2-оқушыда ақпараттың 50%-ы бар.

Жұптар бір-бірінің ақпараттарын толықтырады. Жұптар сыныппен жұмыс істейді.

Смайлдер арқылы бағалау

 

 

 

Әлеуметтік желілер

 

 

 

 

А4 парағы

Сабақтың ортасы 3 мин «Миға шабуыл» әдісі

— Интернетке кірген компьютерді бақылауға бола

 

ма?
— Интернетте жұмыс істеп тұрған компьютердің қай
елден, қай өңірден екенін анықтау мүмкін бе?
5 мин «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Оқулық
Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін
жұбымен талқылайды. Мұғалім оқушылардың bilimland.kz
білімдерін толықтырады.
Ауызша мадақтау, ынталандыру
Плакат, маркер,
7 мин 1-тапсырма. «Венн диаграммасы» стикер
— ІР-адрес пен маска ұғымын салыстырыңдар.
Дескриптор:
ІР-адрес пен маска ұғымдарын салыстырады.
Смайлдер арқылы бағалау
7 мин 2-тапсырма.
— Компьютердің IP-адресінің фрагменттері А-дан
В-ға дейін көрсетілген. IP-адресті қалпына келтір.
Жауапта үзінділерді білдіретін сандардың реттілігін
IP-адреске сәйкес тәртіпте көрсет.
А)
3.212           21                  2.12                   .42
А                 Ә                   Б                        В
Ә)
.64              2.16                16                      8.132
А                Ә                    Б                       В
Б)
2.162           4.18                .61                     20
А                 Ә                    Б                       В
В)
.65           10              39                 4.28           .2
А             Ә               Б                  В                Г
Дескриптор:
Берілген мәліметтер бойынша ІР-адресті
анықтайды.
Смайлдер арқылы бағалау
5 мин 3-тапсырма.

Мына тізбектердің қайсысы маска болуы мүмкін?

1) 255.255.255.122
2) 255.255.128.255
3) 255.255.156.0
4) 255.255.255.192
5) 255.255.224.192
6) 255.255.255.128
7) 255.255.248.0
8) 255.255.128.128

 

 

9) 255.255.255.102

10) 255.255.248.0

Дескриптор:

Берілген сандар бойынша маскаларды анықтайды.

Смайлдер арқылы бағалау

Сабақтың соңы 3мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2мин

«Лездеме сұрақтар» әдісі

1.        TCP / IP-хаттамаларының қандай түрлері бар?

2.        TCP / IP -хаттамасының қызметіқандай?

3.        IP-адрес дегенімізне?

4.        IP-адрестің соңғы нөмірлері қандай сандар болаалмайды?

5.        Желідегі компьютер нөмірін қалай анықтайды?

Өздерін бағалайды

 

Кері байланыс: «Бутерброд» әдісі Оқушылардың бір тобы сабақ туралы жағымды пікір, екінші тобы сын, үшінші тобы тағы да

жағымды пікір айтады.

Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда

қабілетті оқушыларға қандай тапсырма бересіз?

Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? Денсаулық және қауіпсіздік техникасын

сақтау

Бірлескен жұмыс, жеке жұмыс арқылы сабақтымеңгерту.

Шаттық шеңбері, «Әлеуметтік желілер» – топқабіріктіру,

«Ақпаратпен бөліс» әдісі бойынша өткен тақырыпты пысықтау, «Миға шабуыл» әдісі,

«Ойлан, жұптас, бөліс», «Венн диаграммасы», деңгейлік тапсырмалар, «Лездеме сұрақтар» әдісі, кері байланыс орнату:

«Бутерброд»

Смайлдер арқылы ауызша, жазбаша түрде қалыптастырушы бағалауды іске асыру Компьютермен жұмыс кезіндегі қауіпсіздік ережелерін еске түсіру
Жалпы бағалау

Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1.

2.

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1.

2.

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері\ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ұзақмерзімдіжоспардыңтарауы:                                                                           Мектеп: Компьютерлік желілер мен ақпараттыққауіпсіздік

 

Күні:                                                         Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:   10                                             Қатысқандар:                            Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы § 1.4 ДОМЕНЖҮЙЕСІ
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу

программасына сілтеме)

10.6.1.3 Домендік атаулар жүйесінің (DNS) мақсатын түсіндіру
Сабақтың мақсаты Барлық оқушы: Домендік атау ұғымын анықтайды

Көпшілік оқушы: Домен түрлерін анықтау, салыстырады

Кейбір оқушы: Желідегі домендік жүйенің маңыздылығын бағалайды

Ойлау дағдылары Білу, түсіну, қолдау, талдау, жинақтау, бағалау
Бағалау критерийі 1.  ІР-адрес пен домендік адрестісалыстырады.

2.  Домендік атауға дұрыс таңдау жасапұсынады.

3.  Домендік атаудың қолданылуының қажеттілігін түсіндіреді.

Тілдік мақсаттар Пәндік лексика және терминология:

Домен-домен-domain, DNS, com, edu, org, net, kz, ru, uz

Диалог /жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы

Бірінші деңгейлі домендерді жазыңдар. Екінші деңгейлі домендерді жазыңдар.

ІР-адрес пен домендік адресті салыстырыңдар.

Құндылықтарға

баулу

Топта бірлесіп жұмыс істеу, топ ережесіне бағыну, бір-бірінің пікірін тыңдау
Пәнаралық байланыс Ағылшын тілінде сөздер қолданылады
Алдыңғы білім ІР-адрестер
Сабақтың барысы
Сабақтың жоспарланған

кезеңдері

Уақыт Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері Ресурстар
Сабақтың басы 3мин

 

 

 

7мин

Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу

Шаттық шеңбері: оқушылар бір-біріне бір сөзбен жақсы тілек айтады.

Топқа біріктіру: Сандар арқылы топтарға бірігеді.

 

Өткен сабақты пысықтау: «Өрмекші торы» әдісі Оқушылар шеңбер құрып тұрады. Жіптің бір ұшын саусағына орап, сұрақ қою арқылы келесі оқушыға лақтырады. Ол оқушы жауап беріп, келесі оқушыға лақтырады. Соңында өрмекші торықұрылады

Жұмысты медальдар  арқылыбағалау

 

 

Сандар

 

 

Жіп

Сабақтың ортасы 2мин

 

 

 

5мин

«Миға шабуыл» әдісі

—   Домен ұғымымен таныссыңба?

—   Желідегі сандық адрестерді есте сақтауға қалай қолайлы етугеболады?

 

«Көршіңе әңгімелеп бер» әдісі

 

 

 

 

Оқулық

 

 

 

 

 

6мин

 

 

 

 

 

 

5мин

 

 

 

 

 

 

 

5мин

Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін құрбысына айтып береді. Мұғалім оқушылардың білімдерін толықтырады.

Ауызша мадақтау, ынталандыру

 

1-тапсырма.

— IP-адрес пен домендік адрестерді салыстыр. Екеуінің ұқсастығы пен ерекшеліктерін Венн диаграммасы арқылы көрсет.

Дескриптор:

ІР-адрес пен домендік адресті салыстырады.

Медальдар арқылы бағалау

 

2-тапсырма.

—   Домендік атауларды қалай таңдағандұрыс?

—   Өзіңе және отбасы мүшелеріне интернеттен жеке-жеке сайт ашады деп есептеп, оларға домендік атау таңдап, ұсын.

Дескриптор:

Домендік атауға дұрыс таңдау жасайды.

Медальдар арқылы бағалау

 

3-тапсырма.

—     Берілген тақырып бойынша зерттеужасаңдар.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дескриптор:

Домендік атаулардың қолданылуын зерттейді.

Медальдар арқылы бағалау

 

 

 

 

 

Плакат, маркер

Сабақтың соңы 6 мин «Эссе» стратегиясы

— «Желідегі домендік жүйенің маңызы» туралы ойларыңды жазыңдар.

Өздерін бағалайды

А4 парағы
Зерттеу

тақырыптары

Зерттеу сұрақтары мен бағыттары
Электрондық үкімет деген не? Қандай домендік атауы бар?

 

Не үшін Электрондық үкімет деп аталады?

Сайттың үкімет жұмысына қандай қатысы бар?

2 Елімізде және шетелдердегі ең көп

қолданылатын 6 сайтты анықтаңдар.

Не үшін бұл сайттардың рейтінгісі жоғары?

Біздің елімізде және басқа елдердегі сайттарға талдау жасаңдар. Танымал сайттар қай бағытта жасалған. Қай бағыттағы сайттар көп? Өз тәжірибеңе сүйен. Интернетті пайдалан. Отбасы мүшелері, құрдастарың, сыныптастарыңның арасында сауалнама жүргізіп, еліміздегі ең танымалы деген 3 сайтты анықтап көр.

 

 

 

1 мин Кері байланыс: «Басбармақ» әдісі
Оқушылар сабақтан алған әсерін басбармақтарын көрсету
арқылы білдіреді.
Саралау. Сіз қандай Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін Денсаулық
тәсілмен көбірек қолдау қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? және
көрсетпексіз? Сіз қауіпсіздік
басқаларға қарағанда техникасын
қабілетті оқушыларға сақтау
қандай тапсырма бересіз?
Бірлескен жұмыс, жеке Медальдар арқылы ауызша, жазбаша түрде қалыптастырушы бағалауды іске асыру Компьютермен
жұмыс арқылы сабақты жұмыс
меңгерту. Шаттық шеңбері, кезіндегі
Топқа біріктіру: «Сандар», қауіпсіздік
«Өрмекші торы» әдісі ережелерін
бойынша өткен тақырыпты еске түсіру
пысықтау, «Миға шабуыл»,
«Көршіңе әңгімелеп бер»,
«Венн диаграммасы»
әдістері, деңгейлік
тапсырмалар, «Эссе» әдісі,
кері байланыс орнату:
«Басбармақ»
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?
1.
2.
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
1.
2.
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері\ қиыншылықтары
туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?

 

 

Comments

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *