Сыныбы: 8- «А»                                             Уақыты:    20. 10. ж.

Пәні:  Биология

Сабақтың тақырыбы: Мидың құрылысы, бөлімдері.

Сабақтың мақсаты: Мидың құрылысы мен бөлімдері туралы үйрену

Күтілетін нәтиже: Мидың бөлімдері мен атқаратын қызметтерін талдай алады

Әдіс-тәсілдер:  «Ыстық орындық әдісі», «Ассоциация» әдісі, «ББҰ стратегиясы»

Уақыт өлшемі Жоспар мазмұны Мұғалім іс әрекеті Оқушылардың     іс әрекеті Ресурстар
5 мин  Кіріспе Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Оқушыларды психологиялық дайындау. Өзін -өзі реттеу. Оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу, амандасу,сабаққа қатысуын түгелдеймін, ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін Шаттық шеңберін  құрамын. Сәлемдеседі жылы қабақты сезеді. Шеңбер болып тұрып, бір-біріне жылы сөздер айтады
2 мин  Сынып оқушыларын шағын топтарға бөлу. 4 шағын топтарға бөлу 1,2,3,4 деп санаймын Оқушылар  1-1, 2-2, 3-3, 4-4 бірлесіп шағын топтарға бөлінеді  . Топ басшыларын сайлайды.
8 мин Үй тапсырмасын пысықтау                                             Оқушылардың білімдерін анықтау үшін үйге берген сұрақтарды сұрау мақсатында «Ыстық орындық» әдісін пайдаланамын. Смайликтер арқылы өзара бағалауды қолданамын. Оқушылар үй тапсырмасын жұптық жұмыс арқылы орындайды. Өзара бағалау арқылы үй тапсырмасын пысықтайды Оқулық
 15 мин Негізгі бөлім

Жаңа сабақ

«Ассоциация» әдісі бойынша әр топтан оқушылар тақтаға шығып мидың бөлімдері, атқаратын қызметтері туралы жазады. Тақырыпты ашу үшін сол жазған сөздерін  постерге түсіруін тарсырамын. Әр топ өздеріне берілген сөздерді постерге түсіреді. Әр топ өз жұмысын басқа топтарға  түсіріндіреді. Постер, түрлі-түсті маркер
5 мин Қорытынды. Оқушылардың тақырыпты жақсы меңгеруі үшін бір-біріне тақырып бойынша сұрақтар қояды.  Топтар бір-бірін стикер арқылы бағалауды тапсырдым. . Топтар түрлі түсті стикер арқылы бағалайды. Стикер
3 мин Сергіту сәті «Макарена»  биін қойып беремін Іс-әрекеттерді, қимылдарды қайталайды АКТ
3 мин Бағалау Сабақ барысында тапсырмаларды смайликтер арқылы бағалаймын.  Топ басшылары әр оқушыны бағалау парақшасына бағалап отырады. Бағалау парақшалары
2 мин Үйге тапсырма  А,В,С деңгейдегі оқушыларға деңгейлік тапсырмалар беру Тапсырмаларды жазып алады. Оқулық
2 мин Кері байланыс жасау Оқушыларға стикерлер таратамын. Сабаққа байланысты«ББҮ» сызба әдісі бойынша  өз ойларын жазады Түрлі-түсті стикер

Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары:                               

 

 

 

Сыныбы: 8- «А»                                             Уақыты:    23. 10. ж.

Пәні:  Биология

Сабақтың тақырыбы: Алдынғы мидың үлкен ми сыңарлары. Жүйке жүйесінің гигиенасы

Сабақтың мақсаты: Алдынғы мидың үлкен ми сыңарларындағы аймақтары және олардың орналасқан орнын білу

Күтілетін нәтиже: Алдынғы мидың үлкен ми сыңарларындағы қандай аймақтары бар екенін біледі

Әдіс-тәсілдер:  «Ыстық орындық әдісі», «Ассоциация» әдісі, «Досыма хат» әдісі.

Уақыт өлшемі Жоспар мазмұны Мұғалім іс әрекеті Оқушылардың     іс әрекеті Ресурстар
5 мин  Кіріспе Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Оқушыларды психологиялық дайындау. Өзін -өзі реттеу. Оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу, амандасу,сабаққа қатысуын түгелдеймін, ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін Шаттық шеңберін  құрамын. Сәлемдеседі жылы қабақты сезеді. Шеңбер болып тұрып, бір-біріне жылы сөздер айтады
2 мин  Сынып оқушыларын шағын топтарға бөлу. 4 шағын топтарға бөлу үшін түрлі түсті стикерлер таратамын. Оқушылар  стикердің түсіне қарап шағын топтарға бөлінеді  . Топ басшыларын сайлайды. Түрлі-түсті стикер
8 мин Үй тапсырмасын пысықтау                                             Оқушылардың білімдерін анықтау үшін үйге берген сұрақтарды сұрау мақсатында «Ыстық орындық» әдісін пайдаланамын. Смайликтер арқылы өзара бағалауды қолданамын. Оқушылар үй тапсырмасын жұптық жұмыс арқылы орындайды. Өзара бағалау арқылы үй тапсырмасын пысықтайды Оқулық
 15 мин Негізгі бөлім

Жаңа сабақ

«Ассоциация» әдісі бойынша әр топтан оқушылар тақтаға шығып алдынғы мидың бөлімдері, атқаратын қызметтері туралы жазады. Тақырыпты ашу үшін сол жазған сөздерін  постерге түсіруін тарсырамын. Әр топ өздеріне берілген сөздерді постерге түсіреді. Әр топ өз жұмысын басқа топтарға  түсіріндіреді. Постер, түрлі-түсті маркер
5 мин Қорытынды. Оқушылардың тақырыпты жақсы меңгеруі үшін бір-біріне «досыма хат»  әдісі арқылы білгендерін жазады.  Топтар бір-бірін стикер арқылы бағалауды тапсырдым. . Топтар түрлі түсті стикер арқылы бағалайды. Стикер
3 мин Сергіту сәті Ән  қойып беремін.ән тоқтағанда оқушылар іс-қимылсыз қалуын айтамын. Кім қимылдаса бір өнерін көрсетеді. Оқушылар билеп ән тоқтағанда қимылдаған оқушы бір өнерін көрсетеді АКТ
3 мин Бағалау Сабақ барысында тапсырмаларды смайликтер арқылы бағалаймын.  Топ басшылары әр оқушыны бағалау парақшасына бағалап отырады. Бағалау парақшалары
2 мин Үйге тапсырма  А,В,С деңгейдегі оқушыларға деңгейлік тапсырмалар беру Тапсырмаларды жазып алады. Оқулық
2 мин Кері байланыс жасау Оқушыларға стикерлер таратамын. Сабаққа байланысты«ББҮ» сызба әдісі бойынша  өз ойларын жазады Түрлі-түсті стикер

Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары:                               

 

Сыныбы: 8- «А»                                             Уақыты:    24. 11. ж.

Пәні:  Биология

Сабақтың тақырыбы: Сүйектің құрылысы, құрамы, өсуі, байланысы. Буындар

Сабақтың мақсаты: Сүйектің құрамы, оның өсуі, байланысы және буындар туралы түсінік алу.

Күтілетін нәтиже: Сүйектің қандай ұлпадан түзілгенін, байланысын және буындар туралы біледі

Әдіс-тәсілдер:  «Ыстық орындық әдісі», «Ассоциация» әдісі, «Досыма хат» әдісі.

Уақыт өлшемі Жоспар мазмұны Мұғалім іс әрекеті Оқушылардың     іс әрекеті Ресурстар
5 мин  Кіріспе Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Оқушыларды психологиялық дайындау. Өзін -өзі реттеу. Оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу, амандасу,сабаққа қатысуын түгелдеймін, ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін Шаттық шеңберін  құрамын. Сәлемдеседі жылы қабақты сезеді. Шеңбер болып тұрып, бір-біріне жылы сөздер айтады
2 мин  Сынып оқушыларын шағын топтарға бөлу. 4 шағын топтарға бөлу 1,2,3,4 деп санаймын Оқушылар  1-1, 2-2, 3-3, 4-4 бірлесіп шағын топтарға бөлінеді  . Топ басшыларын сайлайды. Түрлі-түсті стикер
8 мин Үй тапсырмасын пысықтау                                             Оқушылардың білімдерін анықтау үшін үйге берген сұрақтарды сұрау мақсатында «Ыстық орындық» әдісін пайдаланамын. Смайликтер арқылы өзара бағалауды қолданамын. Оқушылар үй тапсырмасын жұптық жұмыс арқылы орындайды. Өзара бағалау арқылы үй тапсырмасын пысықтайды Оқулық
 15 мин Негізгі бөлім

Жаңа сабақ

«Ассоциация» әдісі бойынша әр топтан оқушылар тақтаға шығып алдынғы мидың бөлімдері, атқаратын қызметтері туралы жазады. Тақырыпты ашу үшін сол жазған сөздерін  постерге түсіруін тарсырамын. Әр топ өздеріне берілген сөздерді постерге түсіреді. Әр топ өз жұмысын басқа топтарға  түсіріндіреді. Постер, түрлі-түсті маркер
5 мин Қорытынды. Оқушылардың тақырыпты жақсы меңгеруі үшін бір-біріне «досыма хат»  әдісі арқылы білгендерін жазады.  Топтар бір-бірін стикер арқылы бағалауды тапсырдым. . Топтар түрлі түсті стикер арқылы бағалайды. Стикер
3 мин Сергіту сәті «Макарена»  биін қойып беремін Іс-әрекеттерді, қимылдарды қайталайды АКТ
3 мин Бағалау Сабақ барысында тапсырмаларды смайликтер арқылы бағалаймын.  Топ басшылары әр оқушыны бағалау парақшасына бағалап отырады. Бағалау парақшалары
2 мин Үйге тапсырма  А,В,С деңгейдегі оқушыларға деңгейлік тапсырмалар беру Тапсырмаларды жазып алады. Оқулық
2 мин Кері байланыс жасау Оқушыларға стикерлер таратамын. Сабаққа байланысты«ББҮ» сызба әдісі бойынша  өз ойларын жазады Түрлі-түсті стикер

Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары:                               

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code